ČR: ČSSD začala v Olomouci kampaň pred voľbami do Európskeho parlamentu

Praha/Olomouc 5. apríla (TASR) – Česká sociálnodemokratická strana (ČSSD) začala dnes v Olomouci svoju kampaň pred májovými voľbami do Európskeho parlamentu. Stalo sa tak v Olomouci za účasti predsedu strany a premiéra Bohuslava Sobotku, ktorý pri tejto príležitosti predstavil aj lídra kandidátky ČSSD, sociológa Jana Kellera.

Rodák z Frýdku-Místku v Olomouci konštatoval, že sa nepovažuje ani za euroskeptika, ani za eurohujera. „Niekedy to vyzerá tak, že Európa patrí bankám, inokedy, že patrí európskym úradníkom. My chceme usilovať o prežitie, modernizáciu a posilnenie sociálneho štátu. To sa buď podarí na pôde celej Európskej únie, alebo takáto snaha neuspeje a budeme proti sebe, štát proti štátu, jeden proti druhému,“ cituje Kellerove slová internetový server Novinky.cz.

Bohuslav Sobotka využil príležitosť, aby ubezpečil, že jeho vláda chce, aby Európa prestala vnímať ČR ako krajinu, ktorá sa izolovala od okolia. Za priority svojho kabinetu označil stabilizáciu zdravotníctva či valorizáciu dôchodkov.

Náklady na kampaň ČSSD dosiahnu 25 miliónov Kč, cieľom je obhájiť sedem kresiel v EP.

V súboji o celkove 21 mandátov v novom Európskom parlamente si to v ČR rozdajú kandidáti z celkove 38 subjektov, čo je o päť viac ako v ostatných voľbách do EP.

12 le