ČR: Líder zelených zlaňoval z paneláku, prekvapených ľudí v oknách pozýval voliť

Praha 20. mája (TASR) – Kandidáti českej Strany zelených do Európskeho parlamentu zvolili v pondelok netradičnú formu volebnej kampane – pod heslom Door to door kampaň je mŕtva, privítajte Window to window. Líder zelených Ondřej Liška a dvojka na kandidátke Michaela Suchardová sa spustili na lanách z pražského paneláku a prekvapeným ľuďom v oknách odovzdávali letáky a pozývali ich na voľby. Informoval o tom spravodajský portál Novinky.cz.

Kým veľké české strany robia klasickú, tzv. door to door kampaň, teda od dverí k dverám, keď ľuďom klopú na vráta a prehovárajú ich na účasť vo voľbách, zelení si vybrali zveličenie – window to window kampaň, teda od okna k oknu.

Šéf zelených Liška sa spolu s kandidátkou do europarlamentu Suchardovou spustili na lanách z panelového domu v pražskej štvrti Chodov. Prekvapili obyvateľov v oknách alebo na balkónoch.

„Zelení sú na prahu zvoliteľnosti do Európskeho parlamentu. V jednom z posledných prieskumov sme získali 4,9 percenta a ide nám o každý hlas. Preto sme sa vydali oslovovať voličov nielen na zemi, ale aj vo vzduchu,“ povedal Liška webu Novinky.cz. Dodal, že v kampani ich inšpirovala taktika politika z indického Naí Dillí a zatiaľ majú dobré ohlasy.

„Vieme, že voliči oceňujú práve naše mimoriadne nasadenie. Aj to je dôvod, prečo pôjdu v piatok a v sobotu (23.-24. mája) voliť a dajú zeleným svoj hlas,“ povedal Liška na záver.

12 jam gon