Čistý zisk koncernu E.ON sa v 1. polroku viac ako strojnásobil

Frankfurt nad Mohanom 13. augusta (TASR) – Zisk najväčšieho energetického koncernu v Nemecku, spoločnosti E.ON, sa uplynulom polroku viac ako strojnásobil vďaka tržbám, ktoré vzrástli o 23 %.

Z hospodárskych výsledkov, ktoré dnes koncern zverejnil vyplýva, že jeho čistý zisk sa za prvých šesť mesiacov 2012 vyšplhal na 3,13 miliardy eur z 948 miliónov eur v rovnakom období minulého roka.

Tržby spoločnosti v sledovanom období vzrástli na 65,4 miliardy eur z 53,02 miliardy eur v 1. polroku 2011. Motorom ich rastu boli veľké zisky z obchodovania s plynom na otvorenom trhu.

Podľa generálneho riaditeľa Johannesa Teyssena solídne výsledky ukazujú, že koncernu sa aj v náročných podmienkach na trhu darí rázne dosahovať svoje ciele.

E.ON-u pomohli aj zmeny dlhodobých kontraktov na nákup plynu od ruského Gazpromu, s ktorým sa dohodol na znížení cien. Táto dohoda prispela k zvýšeniu príjmov nemeckého koncernu v sledovanom období o 1,2 miliardy eur.

Čistý zisk E.ON v 2. štvrťroku dosiahol 1,19 miliardy eur, zatiaľ čo v rovnakom období minulého roka koncern vykázal 1,58 miliardy eur. Tržby spoločnosti za tri mesiace do konca júna stúpli na 29,7 miliardy eur z 25,2 miliardy eur v 2. kvartáli 2011.

Informovala o tom agentúra DPA.

3 bal pop