ENERGIA: V 53. týždni bol najlacnejší benzín na Cypre, najdrahší v Holandsku

Bratislava 8. januára (TASR) – Najlacnejší benzín v rámci krajín Európskej únie (EÚ) mali motoristi v 53. kalendárnom týždni na Cypre, kde liter stál 0,923 eura. Najdrahší bol benzín v Holandsku, ktoré s najvyššou cenou obhajuje týždeň čo týždeň prvenstvo. Za liter benzínu sa tam v priemere platilo 1,473 eura. Vyplýva to z informácií internetového portálu benzin.sk, ktorý sa odvoláva na údaje Eurostatu.

Liter benzínu na Slovensku bol podľa benzin.sk v porovnaní s cyperskou cenou drahší o 0,252 eura. "Ak by sme načerpali plnú nádrž 50 litrov benzínu na Cypre, ušetrili by sme 12,60 eura," porovnáva portál so SR.

Najlacnejšia nafta v EÚ sa tankovala tiež na Cypre. Jeden liter nafty stál v priemere 0,868 eura. Najdrahšiu motorovú naftu predávali vo Veľkej Británii, kde za liter motoristi zaplatili v priemere 1,246 eura. "Na Slovensku sme tankovali tretiu najdrahšiu motorovú naftu v rámci EÚ, keď sme uplynulý týždeň za 1 liter zaplatili 1,138 eura," informoval benzin.sk.

Na Slovensku motoristi kupovali v porovnaní s Cyprom drahšiu naftu o 0,270 eura za liter. V priemere na Cypre tak ušetrili oproti Slovákom na plnej 50-litrovej nádrži 13,50 eura.

jal gl