EP: Boris Zala zvolený za prvého podpredsedu Delegácie Európskeho parlamentu…

Boris Zala zvolený za prvého podpredsedu Delegácie Európskeho parlamentu pre vzťahy s Juhoafrickou republikou

Bratislava/Brusel 14. októbra (TASR) – V pondelok 13. októbra 2014 prebehlo ustanovujúce zasadnutie Delegácie Európskeho parlamentu pre vzťahy s Juhoafrickou republikou. Za prvého podpredsedu Delegácie bol zvolený slovenský europoslanec Boris Zala. Poslanec Zala pracoval v delegácii už v predchádzajúcom období, jeho zvolenie možno pokladať za ocenenie jeho predchádzajúcej spolupráce s Južnou Afrikou.

Za predsedu delegácie bol zvolený liberálny holandský poslanec Van Baalen.

„Teším sa zvoleniu, lebo nielen ja, ale aj Slovensko je tak viac súčasťou svetovej politiky. Nie sme zaťažení koloniálnou minulosťou a tak môžeme rozvíjať spoluprácu s čistým štítom bez tieňov minulosti. A je to aj ocenením sociálnodemokratickej politiky vo svete, ktorá presadzuje mierovú spoluprácu za svoj hlavný cieľ,“ komentoval svoje zvolenie europoslanec Boris Zala.

TASR informovala asistentka poslanca EP Borisa Zalu Katarína Kližanová Rýsová.

Upozornenie: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. V zmysle § 5, ods. 2 zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve TASR nezodpovedá za obsah týchto informácií. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.

fed