Belgické predsedníctvo bude symbolizovať módna výstava zo „second-handu“

Brusel 1. júla (TASR) – Belgickú pečať predsedníctva bude vo vstupnej hale budovy Rady Európskej únie niesť výstava pod názvom "Móda a Dizajn – Použité šaty, druhý život" (Fashion & Design – Second Hand Second Life), ktorá má symbolizovať intenzívne úsilie pomoci ľuďom v hmotnej núdzi. Európska únia vyhlásila práve rok 2010 za rok boja s chudobou a sociálnym vylúčením.

Výstava pozostáva z odetých módnych figurín, ich oblečenia však tvoria výlučne šaty "druhého použitia". Je to vkusný výber ošatenia, ktoré odovzdali ľudia neziskovej organizácii Les Petits Riens (Drobné maličkosti), ktorá pomáha sociálne slabším rodinám a bezdomovcom, ktorých sa snaží včleniť späť do spoločnosti. Výber a poskladanie módnych kreácií ponechali organizátori na v Belgicku známych štylistov a módnych návrhárov.

Výstava bude mať svoje miesto v budove ústredia Rady EÚ tradične do konca rotujúceho predsedníctva, teda 31. decembra 2010 a vymení tak elektronický koberec, ktorý bolo do 30. júna symbolom španielskeho polroku na čele únie.

Unikátnym spôsobom poskladané zostavy budú vydražené v rámci módnej prehliadky v októbri tohto roka, výťažok z nej by mal poputovať na účty mimovládnych organizácií, ktoré pôsobia v sociálnej oblasti a snažia sa zápasiť s chudobou.

(spravodajca TASR Silvester Balog) juh