Ľudská reťaz okolo EP má upozorniť na potrebu riešenia chudoby v únii

Brusel 19. novembra (TASR) – Budova Európskeho parlamentu bola dnes dejiskom symbolickej akcie sociálne zameraných mimovládnych organizácií z celej Európy. Ich zástupcovia chcú "živou reťazou" upozorniť na vážnosť situácie s chudobou v rámci EÚ.

Ľudský kruh proti chudobe je symbolická akcia usporiadaná Koalíciou sociálne zameraných mimovládnych organizácií, ktorá združuje organizácie pôsobiace v celej Európe. Mimovládky načasovali svoju akciu v čase, keď sa pomaly blíži ku koncu Európskou úniou vyhlásený Rok boja proti chudobe.

Cieľom vytvorenia ľudského kruhu okolo Európskeho parlamentu je upriamiť pozornosť na inštitucionálnu odozvu pre boj proti chudobe a sociálnemu vylúčeniu, ale aj primäť politikov k zmysluplným a konkrétnym krokom.

Táto udalosť sa začala napoludnie, keď sa účastníci zhromaždili na piatich styčných bodoch okolo Európskeho parlamentu (EP). Všetci účastníci ľudskej reťaze sa neskôr zhromaždili na promenáde pred budovou EP, kde sa stretli aj s politickými predstaviteľmi.

(spravodajca TASR Silvester Balog) dem