Eurokomisár Barnier príde do Bratislavy na konferenciu o jednotnom trhu EÚ

Tento rok sa nesie v znamení 20. výročia zavedenia jednotného trhu. Jednotný trh znamená väčší výber za nižšie ceny, poskytuje nám možnosť voľne cestovať, usadiť sa a pracovať tam, kde chceme. Pre mladých ľudí predstavuje príležitosť študovať v zahraničí. Pre 23 miliónov spoločností v EÚ znamená jednotný trh otvorený prístup k 500 miliónom spotrebiteľov a zahraničným investíciám.

O tom, čo jednotný trh znamená v slovenskom kontexte, bude reč aj na dnešnej konferencii v Bratislave za účasti európskeho komisára pre vnútorný trh a služby Michela Barniera a ministra hospodárstva SR Tomáša Malatinského.

Konferencia sa koná pod záštitou Ministerstva hospodárstva SR, v partnerstve s Ekonomickou univerzitou v Bratislave a v spolupráci s mediálnym partnerom portálom EurActiv.sk.

Simultánne tlmočenie anglický – slovenský jazyk bude zabezpečené. Účasť na konferencii je bezplatná.

Zároveň je možné sledovať online prenos z konferencie na adrese http://www.euractiv.sk/jednotny-trh-eu. Do jednotlivých panelov sa taktiež môžete zapojiť tým, že položíte otázku niektorému z panelistov cez sociálnu sieť Facebook.

Program konferencie nájdete tu.