FINANCIE: Nemecko a Francúzsko neplánujú poskytnúť Grécku finančnú pomoc

Paríž/Berlín 28. januára (TASR) – Francúzsko, ani Nemecko nepracujú na žiadnom pláne finančnej pomoci Grécku, ktoré sa usiluje obrovský dlh a rozpočtový deficit vyriešiť zatiaľ vlastnými silami. Oznámili to dnes vládne zdroje z obidvoch krajín.

"Nevieme o žiadnom takom pláne," povedal zdroj z francúzskej vlády pre agentúru Reuters, ktorá dnes priniesla informáciu francúzskeho denníka Le Monde, že štáty eurozóny diskutujú o prípadnej finančnej pomoci Grécku.

"Sú schopní si pomôcť sami. Zatiaľ sa im darí získavať peniaze na finančných trhoch," dodal zdroj s tým, že Francúzsko nikto o takomto pláne neinformoval.

Podobne nerokuje o prípadnej pomoci Grécku ani Nemecko. Ako dnes oznámilo nemecké ministerstvo financií v reakcii na článok v Le Monde, Berlín neplánuje poskytnúť žiadnu pomoc Grécku a je na Aténach, aby dodržali aj svoje záväzky voči eurozóne.

"Je to grécka vláda, ktorá si musí splniť záväzky voči eurozóne a udržať jej stabilitu vlastnými silami," uviedla hovorkyňa nemeckého ministerstva financií Jeanette Schwambergerová.

Informovala o tom agentúra Reuters.

1 dan zll