Relácia Hlas Európy dnes na STV 2

“Je veľmi ťažké pre ekonóma povedať, v akom štádiu ekonomickej krízy sme”, vyhlásil český europoslanec Jiří Havel v diskusii relácie Hlas Európy nakrúcanej v Štrasburgu. „Z krízy v 30-tych rokoch sa svet dostával 10 rokov, až do začiatku druhej svetovej vojny a z tohto hľadiska nemáme iba ružové perspektívy", pokračuje. Na tému finančnej a hospodárskej krízy s ním v štúdiu diskutujú slovenskí europoslanci Sergej Kozlík (ALDE) a Jaroslav Paška (EFD).

Reportáž zaznamenáva aprílové plenárne zasadnutie Európskeho parlamentu v Štrasburgu, ktoré poznačili okolnosti výbuchu sopky na Islande.

V polovici Apríla zavítal Európsky parlament aj na Východné Slovensko, do Košíc a to hneď dvakrát. Konalo sa tu zasadnutie rozšíreného predsedníctva najväčšej politickej frakcie EP – Európskej ľudovej strany a Fórum občanov pod názvom “Európsky parlament blízko Vás”, ktoré zorganizovala Informačná kancelária Európskeho parlamentu. Druhá reportáž okrem týchto podujatí prináša aj avízo na pripravované podujatia ku Dňu Európy.

Na tému finančnej a hospodárskej krízy vo vzťahu ku Slovensku, v štúdiu Slovenskej televízie, diskutujú poslanec NR SR Ivan Štefanec (SDKÚ – DS) a štátny tajomník MF SR František Palko (nominant Smer – SD).

Záverečná reportáž predstaví európsku cenu „Podnikateľský región roka“, ktorej laureátom pre rok 2012 sa stal aj zástupca zo Slovenska.  

Relácia Hlas Európy v každom vydaní, v samostatnom informačnom riadku, prináša aktuálne informácie z partnerských portálov:

www.europarl.europa.eu  –  www.europskyparlament.sk

www.EurActiv.sk   –  www.euroinfo.gov.sk