HOSPODÁRSTVO: Indikátor ekonomického cyklu eurozóny EuroCOIN v júli klesol

Londýn 2. augusta (TASR) – Ekonomická situácia v regióne, ktorý platí eurom, sa v júli mierne zhoršila. Naznačuje to pokles indikátora ekonomického cyklu EuroCOIN na najnižšiu úroveň od novembra 2013. Informovala o tom agentúra RTTNews.

Podľa najnovšieho prieskumu britského Centra pre výskum hospodárskej politiky, ktoré každý mesiac publikuje odhad ekonomického vývoja v krajinách menovej únie pod názvom EuroCOIN, sa indikátor cyklického ekonomického vývoja v eurozóne v júli znížil na 0,27 bodu z júnových 0,31 bodu. To je jeho najslabší výsledok od novembra 2013, keď hodnota indikátora dosiahla 0,23 bodu.

Dôvodom poklesu indikátora bolo zníženie priemyselnej produkcie eurozóny v máji tohto roka a tiež slabý výkon akciových trhov.

EuroCOIN, ktorý je odhadom kvartálneho tempa rastu hrubého domáceho produktu (HDP) eurozóny očisteného od väčšiny nestálych položiek, dosahuje od septembra 2013 kladné číslo, čo znamená, že eurozóna pokračuje v zotavovaní, aj keď tempo jej rastu je stále len mierne.

12 bal zll