Jednotný trh Európskej únie zmapuje výročná konferencia

Bratislava 20. októbra (TASR) – Vďaka jednotnému trhu Európskej únie (EÚ) sa na Slovensku znížila výška telekomunikačných poplatkov takmer o polovicu, ceny leteniek klesli v priemere o 40 % a poklesli aj ceny elektrickej energie a plynu. Informoval o tom minister hospodárstva Tomáš Malatinský v súvislosti s konferenciou o jednotnom trhu Európskej únie. Tá sa uskutoční v pondelok 22. októbra v Bratislave.

Hlavnou témou podujatia je vznik jednotného trhu a oblasti bez vnútorných hraníc, v ktorej je zaručený voľný pohyb tovarov, osôb, služieb či kapitálu. Súbežne s konferenciou sa budú postupne konať aj tri workshopy a v rámci sprievodných akcií aj prezentácie služieb Európskej únie pre občanov, podnikateľov i študentov.

Konferencia sa uskutoční pri príležitosti 20. výročia vzniku jednotného trhu EÚ. Akcia je súčasťou celoeurópskej série podujatí v rámci týždňa jednotného trhu, ktorý prebieha vo všetkých členských štátoch EÚ. Konferenciu organizuje Zastúpenie Európskej komisie (EK) na Slovensku a zúčastní sa na nej aj podpredseda EK a komisár pre vnútorný trh a služby Michel Barnier.

har gl