HOSPODÁRSTVO: Podľa EK sú sankcie voči Rusku v súlade s pravidlami WTO

Brusel 30. júla (TASR) – Európska komisia je presvedčená, že najnovšie sankcie Európskej únie voči Rusku sú v súlade s pravidlami Svetovej obchodnej organizácie (WTO). Uviedol to dnes zdroj z Európskej komisie. Informovala o tom agentúra RIA Novosti.

„Sme presvedčení, že naše opatrenia sú v súlade s (pravidlami) WTO,“ povedal zdroj. Európska únia v utorok (29. júla) schválila nové ekonomické sankcie voči Rusku zamerané na jednotlivé sektory. Nové sankcie napríklad obmedzia prístup ruských štátnych bánk na kapitálové trhy Európskej únie. Okrem toho zasiahnu obchod so zbraňami a obmedzia aj prístup Rusov k citlivým technológiám, najmä v ropnom sektore. Do platnosti vstúpia 1. augusta.

Následne rozsah sankcií voči Rusku rozšíril aj Washington. Najnovšie sa na sankčný zoznam dostali ruské banky VTB Group, Moskovská banka a Ruská poľnohospodárska banka, ako aj Združená lodiarska korporácia. Sankčný zoznam tak teraz zahŕňa už prakticky všetky veľké ruské banky, v ktorých viac ako 50-% podiel kontroluje štát.

12 20 dan zll