Slovenskí podnikatelia môžu opäť súťažiť o titul Podnikateľ roka

Bratislava 17. septembra (TASR) – Medzinárodná poradenská spoločnosť EY hľadá na Slovensku už ôsmeho Podnikateľa roka, ktorý bude krajinu následne reprezentovať na svetovom finále tejto súťaže v Monte Carle. Víťaz sa bude vyberať nielen podľa hospodárskych výsledkov, ale najmä svojho podnikateľského príbehu. Nominácie je možné posielať do 30. novembra tohto roka.

"Hľadáme výnimočných a inšpirujúcich podnikateľov, ktorých úspech je výsledkom ich poctivej práce. Tých, ktorí vybudovali silné spoločnosti, cítia zodpovednosť za desiatky alebo stovky zamestnancov a vďaka svojej neúnavnej snahe významne prispievajú nielen k rozvoju vlastnej firmy, ale aj svojich regiónov a celej slovenskej ekonomiky," priblížil vedúci partner EY v SR Stan Jakubek.

Porota súťaže je deväťčlenná a zložená z osobností akademickej, podnikateľskej a finančnej sféry. Jej predsedom je Vladimír Levársky zo spoločnosti OMS, víťaz vlaňajšieho ročníka súťaže EY Podnikateľ roka. Rozhodovať budú aj ďalší držitelia tohto titulu, ako napríklad Miroslav Trnka (ESET), Peter Zálešák (NAY) a Ľuboš Fellner (BUBO Travel agency).

Nominovaní podnikatelia budú súťažiť v troch kategóriách – Podnikateľ roka Slovenskej republiky, Technologický podnikateľ roka a Začínajúci podnikateľ roka. Porota pri hodnotení zohľadňuje okrem ekonomických údajov aj osobnosť súťažiaceho, jeho podnikateľský príbeh, stratégiu, medzinárodné pôsobenie, čestnosť, poctivosť či spoločensky prospešné aktivity.

pak vjo