Kommersant Ukrajina: Ukrajinský prezident Janukovyč navštívi ako prvý Brusel

Kyjev 23. februára (TASR) – Novozvolený ukrajinský prezident Viktor Janukovyč po štvrtkovej inaugurácii pôjde na svoju prvú zahraničnú návštevu do bruselského sídla Európskej únie. Uviedol to dnes denník Kommersant Ukrajina s odvolaním sa na zdroje v EÚ.

"Odsúhlasený dátum návštevy je 1. marec. V súčasnosti je dohodnuté, že v Bruseli dôjde k stretnutiu s prezidentom EÚ Hermanom Van Rompuyom, predsedom Európskej komisie Josém Manuelom Barrosom a predsedom Európskeho parlamentu Jerzym Buzekom," citoval denník bruselské zdroje.

Oficiálne má byť návšteva oznámená až po inaugurácii za hlavu štátu, keď Janukovyč prevezme najvyšší úrad po Viktorovi Juščenkovi.

Vo svojom blahoželaní k víťazstvu vo voľbách Rompuy 11. februára pozval Janukovyča do Bruselu "pri najbližšej príležitosti".

Na návštevu Ruskej federácie má Janukovyč prísť niekedy počas prvých desiatich dní marca. Diplomatické zdroje novinám uviedli, že presný dátum závisí od Janukovyčovho úspechu získať v parlamente dostatok hlasov na odvolanie vlády Julie Tymošenkovej, jeho porazenej volebnej súperky.

Zdroj: RIA Novosti

12 hol dem