KOŠICE: Europoslanci Smolková a Mikolášik priblížia Košičanom Európsky parlament

Košice 15. apríla (TASR) – Priblížiť širokej verejnosti Európsky parlament (EP) a jeho význam pre SR je cieľom Fóra občanov, ktoré bude v piatok 16. apríla v priestoroch Fakulty verejnej správy košickej Univerzity Pavla Jozefa Šafárika. Zorganizovala ho Informačná kancelária EP spolu s mládežníckou organizáciou JEF Slovakia.

Ako dnes informovali organizátori, s občanmi na tému EP je blízko vás budú v čase od 10.00 do 12.00 h diskutovať slovenskí europoslanci Monika Smolková a Miroslav Mikolášik, ako aj zástupcovia miestnej a regionálnej samosprávy a akademickej obce.

Marcel Vrchota z JEF Slovakia spresnil, že účastníci fóra môžu získať informácie o aktuálnych otázkach a problémoch Európskej únie, ako je presadzovanie Lisabonskej stratégie do praxe, dopady na občana, Európsky parlament s novými členmi a kompetenciami či životné prostredie po kodanskej konferencii. Diskutovať môžu aj o regionálnom rozvoji, finančnej kríze a jej dopadoch na občana či o boji proti chudobe a sociálnemu vylúčeniu.

se ed