Kosovo: Polícia EÚ vykonala raziu v kosovskom ministerstve dopravy

Priština 28. apríla (TASR) – Policajti misie EÚ v Kosove uskutočnili dnes raziu v priestoroch kosovského ministerstva dopravy a telekomunikácií, z ktorého vyviedli väčšinu zamestnancov.

Do budovy v centre Prištiny popoludní "vstúpilo asi 30 policajtov v civile", uviedol pracovník ministerstva Betim Recica. Vstup do budovy strážili talianski karabinieri, informoval reportér tlačovej agentúry Associated Press (AP).

Vnútri predstavitelia EÚ zvyšným zamestnancom prostredníctvom tlmočníka povedali, že prehľadávajú objekt na základe súdneho príkazu. Bezprostredne nebolo jasné, čo hľadali, a vyšetrovatelia odmietli prezradiť účel razie.

Policajná misia EÚ bez ďalších podrobností oznámila, že "vykonáva prehliadky na viacerých miestach v Prištine a okolí" v rámci vyšetrovania vedeného špeciálnou prokuratúrou v Kosove.

Ministerstvo dopravy vedie bývalý veliteľ Kosovskej oslobodzovacej armády Fatmir Limaj, ktorého tribunál OSN v roku 2005 zbavil obvinení z vojnových zločinov.

Razia prišla len niekoľko dní po tom, ako sa začala výstavba na základe kontraktu za miliardu dolárov (755 mil. eur), ktorý získalo americko-turecké konzorcium. Ministerstvo dopravy má tiež na starosti mnohomiliónové zmluvy na privatizáciu kosovského letiska a telekomunikačnej spoločnosti. Miestne médiá priniesli správy o korupcii na ministerstve, dosiaľ však neboli vznesené obvinenia.

Zdroj: AP

2 gon bar