Ľ. VÁŽNY: Schvaľovanie partnerskej dohody s EK ide podľa plánu, termíny stíhame

Bratislava 16. apríla (TASR) – Slovensko stihne splniť svoj záväzok, že do konca apríla tohto roku predloží Európskej komisii (EK) návrh partnerskej dohody v súvislosti s čerpaním eurofondov na roky 2014 až 2020. Do konca tohto mesiaca musí SR predstaviteľom EK zároveň sprostredkovať základný návrh jednotlivých operačných programov.

"Tento termín dodržíme s tým, že v máji ešte budeme riešiť konfliktné miesta na národnej úrovni a myslím, že 10. júna by sme chceli schváliť partnerskú dohodu na Rade vlády pre partnerskú dohodu," povedal na dnešnom zhromaždení delegátov Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory (SOPK) podpredseda vlády SR pre investície Ľubomír Vážny.

Schválenú partnerskú dohody plánuje vláda predložiť EK do konca júna tohto roku, pričom počas nasledujúceho mesiaca sa očakávajú pripomienky zo strany komisie. Počas augusta a septembra zapracuje slovenská strana pripomienky, pričom v novembri 2013 by mala byť dohoda definitívne schválená na oboch stranách vrátane operačných programov. "Tak, aby sme termín na možnosť čerpania eurofondov v roku 2014 dodržali," podotkol Vážny.

har jak