M. FLAŠÍKOVÁ BEŇOVÁ: Rozpad Faragovej frakcie len dokazuje neschopnosť…

M. FLAŠÍKOVÁ BEŇOVÁ: Rozpad Faragovej frakcie len dokazuje neschopnosť extrémistov

Bratislava 20. októbra (TASR) – Rozpad euroskeptickej frakcie pod vedením Nigela Farageho je dobrou správou pre európskych daňových poplatníkov. Britský populista totiž prichádza o značnú časť peňazí z rozpočtu Európskeho parlamentu (EP) na financovanie svojej činnosti. Ľudia tak nebudú musieť toľko platiť za klamstvá, ktorých výsledkom boli vždy len prázdne reči a žiadne riešenia.

Rozpustenie tejto politickej skupiny tak so sebou prináša viacero pozitív. „Stále viac sa ukazuje sa, že napriek vysokým volebným ziskom rôznych extrémistických prúdov v eurovoľbách, majú ich zástupcovia veľký problém sa dohodnúť a normálne spolupracovať,“ uviedla poslankyňa EP Monika Flašíková Beňová. Túto situáciu by podľa nej štandardné politické strany mali adekvátnym spôsobom využívať. „Je našou povinnosťou poukazovať na ich klamstvá a neschopnosť. Protikladom k manipulácii a haštereniu zo strany pravicových extrémistov, musia byť konštruktívne dohody a rýchle, dostatočne účinné riešenia existujúcich problémov Únie,“ myslí si europoslankyňa, pričom poukazuje najmä na potrebu zabezpečenia udržateľného hospodárskeho rastu a zvyšovanie zamestnanosti.

Dobrou správou je aj obmedzenie času na prejavy v parlamentných rozpravách a diskusiách, ktoré práve líder rozpustenej frakcie často rád zneužíval. „Budú mať menej priestoru na teatrálne rozkrikovanie sa a môžu tak aspoň výraznejšie prispieť k vytváraniu konkrétnej legislatívy a politík v parlamentných výboroch,“ poznamenala poslankyňa. Dodala však, že takýto scenár je veľmi nepravdepodobný. „Oni totiž nevedia riešiť problémy. Jediné čo im ide je šírenie demagógie, lží a strachu,“ uzavrela Monika Flašíková Beňová.

TASR o tom informovala Monika Flašíková Beňová, poslankyňa Európskeho parlamentu

Upozornenie: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. V zmysle § 5, ods. 2 zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve TASR nezodpovedá za obsah týchto informácií. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.

dra