Malí študenti sa budú na prelome júla a augusta učiť o peniazoch

Bratislava 21. júla (TASR) – Stovka detí vymení kúpanie a ďalšie prázdninové aktivity za štúdium o svete financií. Ekonomická univerzita v Bratislave pre malých študentov od deväť do 14 rokov chystá od 29. júla do 9. augusta Detskú ekonomickú univerzitu.

"Vysvetlíme im základné pojmy, aktuálne ekonomické témy prostredníctvom prednášok skúsených pedagógov, ako aj renomovaných odborníkov z praxe. Okrem zmysluplného využitia voľného prázdninového času chceme deti zoznámiť s ekonómiou v praxi zábavnou formou," píše na svojom webe univerzita. Za svoje letné štúdium získajú titul inžinier junior Ekonomickej univerzity v Bratislave.

Štúdium na Detskej ekonomickej univerzite bude prebiehať formou povinných prednášok a dobrovoľných workshopov, výletov a exkurzií. Po slávnostnom otvorení sa uskutoční zápis, kde si malí študenti vyberú voliteľné aktivity.

"Juniorskí inžinieri" nebudú letné štúdium tráviť len v aule. Čakajú ich športové aktivity v bratislavskom Sade Janka Kráľa, piknik v Medickej záhrade, výlet do biofarmy v Stupave, múzea dopravy či celodenný výlet do mincovne v Kremnici.