MZ SR: Ministri zdravotníctva EÚ sa stretli v Miláne

Bratislava 23. septembra (TASR) – Ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská sa 22. a 23. septembra zúčastnila na neformálnom zasadnutí ministrov zdravotníctva EÚ v talianskom Miláne. Účastníci rokovania diskutovali o inovatívnych liečivách, paliatívnej starostlivosti aj o prevencii onkologických ochorení.

Dôležitým bodom programu bolo rokovanie o rozširujúcej sa epidémii eboly v krajinách západnej Afriky, ako aj o vývoji situácie z pohľadu Európskej komisie a Svetovej zdravotníckej organizácie. Ministri v diskusii zdôraznili dôležitosť vzájomnej koordinácie a informovanosti v prípade repatriácie a liečby občanov EÚ infikovaných vírusom eboly.

Na rokovaní, ktoré viedla talianska ministerka zdravotníctva  Beatrize Lorenzin, sa zúčastnil aj komisár pre zdravie a spotrebiteľské záležitosti Tonio Borga, generálna riaditeľka DG SANCO Paola Testori Coggi a regionálna riaditeľka WHO pre Európu Zsuzsanna Jakab.

TASR o tom informovala Eva Slováková z komunikačného odboru MZ SR.

Upozornenie: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. V zmysle § 5, ods. 2 zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve TASR nezodpovedá za obsah týchto informácií. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.

mam