MZVaEZ: Občania Moldavska cestujú do EÚ bez víz

Bratislava 28. apríla (TASR) – Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky dnes (28. apríla 2014) uvítalo zrušenie vízovej povinnosti pre občanov Moldavska pri cestách do EÚ.

Občania Moldavska, ktorí sú držiteľmi cestovných pasov s biometrickými údajmi môžu odo dnes cestovať na krátkodobé pobyty do schengenského priestoru bez vstupných víz. Zrušenie vízovej povinnosti napomôže lepšie rozvinúť kontakty medzi ľuďmi, obchod, ako aj vzťahy v oblasti kultúry a poznávania. Ide o dôležitý krok na ceste približovania sa Moldavska k EÚ. Medzníkom tohto procesu bude podpis dohôd o politickom pridružení a ekonomickej asociácii medzi EÚ a Moldavskom, ktorý sa uskutoční onedlho v júni tohto roku. MZVaEZ SR opätovne potvrdzuje svoju podporu európskemu smerovaniu Moldavska.

Informácie poskytol Tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky.

Upozornenie: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. V zmysle § 5, ods. 2 zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve TASR nezodpovedá za obsah týchto informácií. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.

eg