OPRAVA: J. FIGEĽ: Európska komisia by mala zamestnávať viac Slovákov

Ekonomická redakcia TASR prosí odberateľov, aby si v správe „J. FIGEĽ: Európska komisia by mala zamestnávať viac Slovákov, vydanej v utorok 1. februára o 15.23 h, opravili v 2. odseku 1. vetu:

„Ku koncu decembra minulého roka pracovalo v inštitúciách Európskej únie (EÚ) 123 občanov SR, z toho 104 na trvalý pracovný pomer.“

Správne má byť:

„K 1. januáru 2011 pracovalo v inštitúciách Európskej únie (EÚ) 327 občanov SR.“

O opravu požiadali z odboru pre vzťahy s verejnosťou ministerstva dopravy.

Nasleduje opravené znenie.

Brusel/Bratislava 1. februára (TASR) – Európska komisia (EK) by mala vo svojich štruktúrach zamestnávať viac Slovákov. Uviedol to šéf Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja (MDVRR) SR Ján Figeľ (KDH) na dnešnom stretnutí s podpredsedom EK Marošom Šefčovičom v Bruseli.

K 1. januáru 2011 pracovalo v inštitúciách Európskej únie (EÚ) 327 občanov SR. Väčší počet slovenských zástupcov podľa Figeľa prispieva k posilneniu pozície Slovenska ako členského štátu únie. Ide tak nielen o reprezentatívnosť zastúpenia, ale aj o možnosť neformálneho vplyvu, čo pomáha k presadzovaniu národných záujmov na pôde EÚ.

Minister dopravy sa taktiež počas pracovnej cesty stretol s predsedom EK José-Manuelom Barrosom. Na programe má aj bilaterálne rokovania s podpredsedom EK a komisárom pre dopravu Siimom Kallasom a s komisárom pre regionálnu politiku Johannesom Hahnom.

TASR o tom informoval mediálny odbor rezortu dopravy.

emu vjo lt