Europoslankyňou roka môže byť po prvý raz aj Slovenka

Bratislava 12. septembra (TASR-OTS) – Najmladšia slovenská poslankyňa Európskeho parlamentu Katarína Neveďalová je nominovaná na prestížne ocenenie v kategórii Kultúra a vzdelávanie.

Ocenenia poslancom Európskeho parlamentu – MEP Awards sa udeľujú od roku 2008 v 15 kategóriách. Z 30 doteraz ocenených poslancov nebol ešte žiaden zo Slovenska, dokonca ani z Českej republiky. Dvadsaťsedemročná slovenská europoslankyňa je tento rok nominovaná ako jediná zo slovenských a českých europoslancov. Nominácie pre každú kategóriu predkladajú rôzne profesionálne asociácie, ktoré sa pohybujú v danej oblasti na základe toho, ako ktorý poslanec pracuje v oblasti ich záujmu.

Skutočnosť, či sa Katarína Neveďalová stane europoslankyňou roka 2010 pre oblasť Kultúry a vzdelávania sa dozvieme 29. septembra. Slovenskí občania toto hlasovanie nemôžu ovplyvniť, právo hlasovať majú len poslanci Európskeho parlamentu.

Viac informácií: http://design1.dods.co.uk/mepawards2010/

Zdroj: www.europoslankyna.sk

Kontakt: PhDr. Roman Lebeda 0907318119 lebeda@europoslankyna.sk

Upozornenie: Upozorňujeme odberateľov, že materiály označené skratkou OTS sú poskytované v rámci Originálnej textovej služby a za ich obsah nesie zodpovednosť zadávateľ.

lt vs