Belgické predsedníctvo EÚ: Pre Slovensko je kľúčová najmä otázka…

Belgické predsedníctvo EÚ: Pre Slovensko je kľúčová najmä otázka pracovných miest a sociálna politika

Bratislava/Štrasburg 7. júla (TASR) – Belgicko ako predsedajúci štát Európskej rady dnes v Európskom parlamente predstavilo program aktivít na najbližších 6 mesiacov. Podľa poslankyne EP Anny Záborskej je pre Slovensko kľúčová najmä otázka pracovných miest a sociálna politika.

„Samozrejme očakávam, že belgické predsedníctvo sa sústredí najmä na samotné ozdravenie európskej ekonomiky, finančných trhov a verejných financií. Zároveň však treba naliehavo riešiť množstvo súvisiacich problémov. Európu aj Slovensko čakajú ťažké rozhodnutia o reformách sociálnych a dôchodkových systémov. To platí aj o verejnom zdravotníctve. Navyše už dnes vieme, že dlhodobé riešenie týchto problémov dokáže priniesť len výrazné posilnenie rodinnej politiky a podpora rodín s deťmi,“ uviedla Anna Záborská.

Anna Záborská, ktorá sa dlhodobo venuje rodinnej politike a boju proti chudobe, podporuje snahu belgického predsedníctva o posilnenie sociálnej ochrany. Riziku chudoby sú pritom najviac vystavené ženy-matky.

„Európa dnes viac ako inokedy potrebuje konkrétne výsledky. Verím, že plány, ktoré dnes poslancom Európskeho parlamentu predstavilo belgické predsedníctvo, nezostanú len plánmi a prísľubmi lepších zajtrajškov,“ zdôraznila Anna Záborská.

poslankyňa Európskeho parlamentu Anna Záborská

Upozornenie: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. V zmysle § 5, ods. 2 zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve TASR nezodpovedá za obsah týchto informácií. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.

dh ed