Pentagón neodporúča útok na Irán

 

Krátka správa

Podľa ministra obrany Rumsfelda sa dá na Irán zaútočiť lacno, experti si však naopak myslia, že podceňuje odvetné možnosti Teheránu. Okrem toho, že má Irán pod palcom obrovské množstvo ropy, čo by znamenalo veľké ekonomické straty, hrozí aj vojenská odplata.

Izrael odmietol ultimátum palestínskych únoscov a pokračuje vo svojej ofenzíve za oslobodenie uneseného Gilada Šalita. Palestínci sa vyhrážali, že ak židovský štát nezačne dnes ráno s prepúšťaním väzňov, ktorých si vyžiadali, budú „považovať vojakov prípad za ukončený.“ Izraelský premiér Ehud Olmert toto ultimátum rázne odmietol a povedal, že Izrael vydieraniu nepodľahne.

Do Srbska sa podľa vládnych informácií hrnú agenti zo svetových výzvedných služieb. Ich cieľom je dolapiť vojnového zločinca Ratka Mladiča a vydať ho súdu v Haagu. Novinári sa však obávajú, že ide len o premyslený ťah vlády, ktorá padne, ak Mladič do jesena neskončí pred medzinárodným tribunálom. Hľadaný generál Srbsko už značne poškodil, spôsobil jeho medzinárodnú izoláciu a zdá sa, že môže viesť aj k predčasným voľbám.