Na Slovensko zavíta jeden z kandidátov na predsedu Európskej komisie

Bratislava 5. mája (TASR) – Do Bratislavy pricestuje v utorok 6. mája najdlhšie slúžiaci premiér z krajín Európskej únie, bývalý prezident euroskupiny a kandidát Európskej ľudovej strany na post predsedu Európskej komisie Jean-Claude Juncker.

Na Slovensko príde na pozvanie prezidenta Inštitútu pre politiku a reformy Mikuláša Dzurindu pri príležitosti 10. výročia vstupu SR do EÚ.

"Jean-Claude Juncker nás pozná azda najlepšie zo všetkých európskych lídrov, ktorí stáli po našom boku na ceste Slovenska z politickej izolácie a ekonomických ruín do EÚ. Povzbudzoval Slovensko, aby nastúpilo iný kurz, smerom do únie. Dovolil si nevídané, za vlády Vladimíra Mečiara sa stretol v Bratislave so slovenskou opozíciou. Vtedy sme sa vlastne stretli prvýkrát," priblížil Dzurinda.

Bývalý luxemburský premiér bude hlavným hosťom slávnostnej večere pre približne 150 ľudí, medzi ktorými nebude chýbať dvojnásobný rakúsky premiér Wolfgang Shüssel, ako aj predstavitelia politického, hospodárskeho, akademického a podnikateľského prostredia zo zahraničia.

Večeru spoluorganizuje Centrum pre európske štúdie Wilfrieda Martensa v Bruseli a Nadácia Konrada Adenauera.

TASR informoval Inštitút pre politiku a reformy.