PREMIÉR: Predseda EK má záujem mať M. Šefčoviča čo najbližšie pri sebe

Bratislava 6. septembra (TASR) – Predseda Európskej komisie (EK) má záujem mať slovenského nominanta na eurokomisára Maroša Šefčoviča pri sebe čo najbližšie. Myslí si to premiér Robert Fico (Smer-SD) odvolávajúc sa na silu Šefčovičovej osobnosti.

„Ja si myslím, že postavenie Maroša Šefčoviča je tak silné z hľadiska jeho osobnosti, jeho názorov, že pán predseda EK má úplne prirodzený záujem mať Maroša Šefčoviča čo najbližšie pri sebe,“ povedal dnes pred novinármi Fico v reakcii na možnú stratu pozície podpredsedu EK pre slovenského kandidáta.

Internetový denník EurActiv cez týždeň informoval, že Slovensko môže prísť o post podpredsedu. Súčasný podpredseda komisie a komisár pre medziinštitucionálne vzťahy a administratívu Šefčovič by podľa predpokladov mohol po novom získať rozvojovú agendu. Slovensko pritom očakávalo silnejší rezort a udržanie si podpredsedníckeho kresla.

Podľa premiéra sa o rozdelení postov v EK stále rokuje, pričom padajú rôzne návrhy. Výsledok má byť známy začiatkom budúceho týždňa. Fico poukázal na to, že postavenie podpredsedu EK má byť po novom iné ako doteraz.

UPOZORNENIE: TASR ponúka k správe zvukový záznam.

ala jn pop