PREMIÉR: Slovensko poškodzujú tak sankcie EÚ voči Rusku, ako aj ruské voči únii

Bratislava 11. augusta (TASR) – Slovenskú republiku poškodzujú tak sankcie Európskej únie voči Rusku, ako aj sankcie Ruska voči únii. Uviedla to hovorkyňa predsedu vlády Beatrice Szabóová v reakcii na vyjadrenia opozície, ktorá kritizovala premiéra Roberta Fica (Smer-SD) za jeho sobotňajšie vyjadrenia (9.8.).

Fico sa k sankciám vyjadril na oslavách 70. výročia SNP a 69. výročia ukončenia druhej svetovej vojny v Lehote pod Vtáčnikom. Označil ich za nezmyselné, podľa neho ohrozujú Slovensko. Predseda vlády tiež povedal, že by sa v súvislosti s nimi mali spojiť politici z opozície aj vlády a mali by spolu chrániť záujmy Slovenskej republiky.

Szabóová zdôraznila, že premiér symbolicky prirovnal súčasnú situáciu k SNP. „V povstaní držali spolu všetci s jednotným cieľom – oslobodiť a ochrániť Slovensko,“ doplnila. Zároveň opätovne pripomenula Ficove slová, že by mali všetci politici z opozície a vlády spolupracovať a chrániť záujmy SR. „Pretože ich zámerom by mala byť stabilná a prosperujúca krajina,“ poznamenala.

V súvislosti s aktuálnymi vzťahmi Európskej únie a Ruska premiérova hovorkyňa dodala, že EÚ a Rusko si musia sadnúť za rokovací stôl a nájsť spoločné riešenie, ktoré nebude sebazničujúce a deštruktívne pre obe strany.

vik ed