Prezident ČR Klaus: EÚ sa dostáva do najvážnejšej krízy v doterajšej histórii

Praha 13. marca (TASR) – Európska únia sa dostáva do "najvážnejšej krízy" vo svojej doterajšej histórii. V zdravici delegátom dnešného republikového snemu mimoparlamentnej Strany slobodných občanov (SSO) to napísal euroskeptický prezident ČR Václav Klaus. Posolstvo zverejnil na svojej internetovej stránke www.klaus.cz.

"Práve v dnešnej dobe sú občianska a ekonomická sloboda opäť vážne ohrozené. Pod heslom boja proti ekonomickej kríze silnejú regulačné tendencie, polisabonská Európska únia sa ocitá v najvážnejšej kríze vo svojej doterajšej histórii, naplno sa prejavujú dôsledky klimatického alarmizmu," varuje Klaus, známy okrem euroskepticizmu aj spochybňovaním podielu ľudstva na globálnom otepľovaní.

SSO sa etablovala začiatkom roku 2009 ako pravicovo liberálna a euroskeptická strana, odmietajúca Lisabonskú zmluvu. Klaus, ktorý v decembri 2008 opustil Občiansku demokratickú stranu (ODS), SSO viackrát verejne podporil.

SSO však voličov zatiaľ nezaujala. Prepadla vo vlaňajších voľbách do Európskeho parlamentu a ani v blížiacich sa voľbách v ČR nemá šance na úspech.

12 5 hy