R. SULÍK: Zatiaľ platí, že som predsedom SaS naposledy

Bratislava 14. mája (TASR) – Líder SaS Richard Sulík zatiaľ trvá na svojom skoršom výroku, že na čele liberálov stojí posledné funkčné obdobie. Ako povedal pre TASR, v roku 2017, keď mu vyprší druhé funkčné obdobie, bude viesť SaS osem rokov a nechce, aby stranu postihol osud napríklad ĽS-HZDS.

„Takúto obmenu potrebujeme. Nehovorím, že to takto bude na sto percent, ale zatiaľ to tak vnímam,“ deklaroval. Na margo svojho nástupcu uviedol, že v strane je niekoľko schopných ľudí. „Teraz ten kolektív funguje naozaj dobre, sme dobrá partia. Viacero ľudí vie o všetkom, čo sa v SaS deje. Je tam niekoľko ľudí, ktorí by okamžite vedeli byť nástupcami,“ povedal.

Sulík pred rokom, v čase, keď kandidoval na post lídra SaS, vyhlásil, že kandiduje naposledy a nebude sa ani uchádzať o funkciu europoslanca. Druhú časť napokon nesplnil. „Bolo to v čase, keď ešte u nás boli odídenci a Jozef Kollár sa vtedy viackrát vyjadril, že aj keď sa nestane predsedom, ostane v SaS. Ja som vedel, že má eminentný záujem kandidovať do europarlamentu a považoval som za nesprávne, aby dvaja ľudia zo SaS, ktorí sa venujú ekonomike a verejným financiám, kandidovali do europarlamentu. Plánoval som tiež prenechať mu post lídra kandidátky. Keďže mesiac po tom všetci odišli, situácia sa zmenila,“ vysvetlil zmenu postoja.

map zll