Rajoy: Očakávame podporu partnerov a európskych inštitúcií

Madrid 10. apríla (TASR) – Za isté "prehodnotenie" súčasnej podoby Európskej únie sa dnes v záujme urýchlenia integrácie vyslovil na pôde parlamentu v Madride španielsky premiér Mariano Rajoy. Spoza rečníckeho pultu požiadal európske inštitúcie a členské krajiny únie, aby podporili obete tých krajín, ktoré si plnia záväzky, ako napríklad Španielsko.

Podľa názoru predsedu španielskej vlády by EÚ mala postupovať podobne ako v čase "veľkého dobrodružstva jej rozširovania", keď sa európska integrácia s pomocou "veľkorysého kohézneho úsilia" rozšírila na demokratické krajiny východnej, stredo- a juhovýchodnej Európy a to prinieslo všetkým významný úžitok.

"Očakávame podporu partnerov a európskych inštitúcií, aby sme naše úsilie a prinášané obete nečinili na úkor kohézie," vyhlásil Mariano Rajoy.

Podľa jeho slov treba urobiť maximum pre to, aby sa zabránilo zaostávaniu starého kontinentu a pre to, aby sa zmenila súčasná stagnácia v Európe. "To je posolstvo, ktoré neustále zasielam mojim kolegom z únie," podčiarkol rečník, ktorý španielskych zákonodarcov informoval dnes o záveroch ostatného summitu Európskej únie.

6 le zsl