Relácia Hlas Európy o rómskej problematike

Posledná správa Agentúry pre základné práva ukázala na hrozivý fakt, že Rómovia čelia diskriminácii v každej z krajín Európskej únie", podotkla francúzska europoslankyňa Heléne Flautre na tému riešenia rómskej problematiky v EÚ. “Je však pravda aj to, že v krajinách východnej Európy je problémov s Rómami omnoho viac ako v starých členských krajinách“, dodáva. Na tému a s ňou v štúdiu Európskeho parlamentu v Štrasburgu diskutujú aj slovenské poslankyne EP Katarína Neveďalová (S&D) a Edit Bauer (EPP).

Martin Thuma ďalej v reportáži prináša niektoré aktuálne témy z posledného plenárneho zasadnutia EP v Štrasburgu pred parlamentnými prázdninami – sprísnenie odmeňovania bankárov, odobrenie Európskej služby pre vonkajšiu činnosť, okolnosti schválenia novej verzie dohody SWIFT.

V našej relácii pravidelne približujeme podujatia, ktoré organizuje Informačná kancelária Európskeho parlamentu v Slovenskej republike. V dnešnej relácii si túto kanceláriu takpovediac rozmeníme na drobno a predstavíme ľudí, ktorí sa rôznym spôsobom podieľajú na jej činnosti.

Na tému riešenia rómskej problematiky, s prihliadnutím na špecifiká Slovenska, v štúdiu Slovenskej televízie diskutujú poslanec NR SR Július Brocka (KDH)Elena Buksová z Úradu splnomocnenca Vlády pre rómske komunity.

Európska únia podporuje veľa projektov zameraných na zlepšenie situácie rómskych komunít. V záverečnej reportáži predstavíme takýto slovenský projekt zo Šumiaca, ktorý úspešne reprezentoval Slovensko na medzinárodnej konferencii venovanej rómskej problematike v Bruseli.

Tvorcovia relácie „Hlas Európy“ želajú pekné leto a s najbližšou reláciou sa prihlásia 10.9.2010, po parlamentných prázdninách

Relácia Hlas Európy v každom vydaní, v samostatnom informačnom riadku, prináša aktuálne informácie z partnerských portálov:

www.europarl.europa.eu   —   www.europskyparlament.sk—

www.EurActiv.sk    —  www.nasieuroposlanci.sk  —  www.euroinfo.gov.sk