Schulz pozval pápeža Františka, aby predniesol posolstvo v Európskom parlamente

Brusel/Rím 19. marca (TASR) – Predseda Európskeho parlamentu (EP) Martin Schulz pozval dnes novozvoleného pápeža Františka, aby vystúpil s prejavom o ochrane základných hodnôt pred poslancami europarlamentu.

Predseda EP spolu s predsedom Európskej rady Hermanom Van Rompuyom a predsedom Európskej komisie Josém Manuelom Barrosom patrili dnes medzi stovky štátnikov z Európy a zo sveta, ktorí sa zúčastnili na inaugurácii novej hlavy katolíckej cirkvi.

Na slávnostnej inaugurácii sa zúčastnilo 132 delegácií vlád alebo medzinárodných organizácií, ako aj židovskí, moslimskí a budhistickí hodnostári.

"Netrpezlivo očakávam, aby som mohol privítať pápeža Františka, aby nám odovzdal európske a medzinárodné posolstvo týkajúce sa našich základných hodnôt, ktoré potrebujeme viac ako kedykoľvek predtým," uviedol Schulz v oficiálnom komuniké, ktoré nasledovalo po jeho stretnutí s pápežom vo Vatikáne.

Schulz zdôraznil, že nový pápež, ktorý nosí meno kňaza blízkeho obyčajným ľuďom a chudobným, predstavuje nádej tak pre veriacich ako aj pre neveriacich.

(spravodajca TASR Jaromír Novak) rsc