Schulz pre DPA: Vyzval by som Európsku komisiu na zmenu jej stratégie

Rím 1. marca (TASR) – Líder Strany európskych socialistov (PES) v blížiacich sa voľbách do Európskeho parlamentu Martin Schulz, pre ktorého dnešná voľba na kongrese v Ríme znamená súčasne po prvý raz automaticky aj kandidatúru na post predsedu Európskej komisie, sa domnieva, že únia by nemala priveľmi regulovať život občanov členských krajín.

Vyplýva to z jeho slov v rozhovore, ktorý poskytol tlačovej agentúre DPA.

Súčasný predseda Európskeho parlamentu by v prípade prevzatia vedenia Európskej komisie najskôr vyzval na zmenu jej stratégie s tým, aby namiesto úvah o tom, či je ešte v Európe čosi na regulovanie, zvážila, čo treba urobiť a čo možno upraviť lepšie na lokálnej, regionálnej alebo národnej úrovni.

Predstaviteľ Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SPD) sa súčasne vyjadril za stratégiu rastu na prekonanie dlhovej krízy. "Rozpočtová disciplína je potrebná, avšak bez rastu a zamestnanosti sa štátne dlhy nikdy nedostanú pod kontrolu, preto potrebujeme oboje – disciplínu a tiež rast investícií, predovšetkým v boji proti nezamestnanosti".

Za 58-ročného jediného uchádzača o post volebného lídra PES hlasovalo 368 prítomných, proti boli dvaja, 34 delegátov sa zdržalo.

3 20 le