Šéf EP Buzek Schmittovi: Skúsenosti zo šermu sa zídu aj v boji proti kríze

Brusel 29. júna (TASR) – Predseda Európskeho parlamentu Jerzy Buzek dnes zagratuloval novozvolenému prezidentovi Maďarska Pálovi Schmittovi. Odporučil mu, aby v boji proti ekonomickej a finančnej kríze využil aj všetky schopnosti získané vo vrcholovom športe.

"Gratulujem Pálovi Schmittovi k zvoleniu za maďarského prezidenta, ktorého dobre poznám aj ako podpredsedu Európskeho parlamentu. Menovanie Pála Schmitta za nového prezidenta bude veľkým prínosom pre celú krajinu a želám mu to najlepšie počas vykonávania funkcie. Maďarsko teraz čelí, podobne ako zvyšok Európy, veľkým ťažkostiam a potrebuje silné vedenie kvalifikovanými a skúsenými politikmi, akým je aj Pál Schmitt," konštatoval Buzek.

Poliak nezabudol pripomenúť ani úspešnú športovú minulosť Schmitta, ktorý si pripísal na konto ako člen družstva fleuretistov dve olympijské zlaté medaily (Mexiko 1968, Mníchov 1972). Schopnosti, ktoré mu šport dal, by mal Schmitt využiť aj v boji proti pretrvávajúcej svetovej hospodárskej kríze.

"Prezident bude potrebovať všetku obratnosť, ktorou vybojoval pre svoju krajinu dva najcennejšie kovy na OH, aby odrazil útoky ekonomickej a finančnej krízy," našiel paralelu so súčasnosťou Buzek.

(spravodajca TASR Silvester Balog) hy