ŠKOLSTVO: Slovenské vysoké školy získali prestížne ocenenia Európskej komisie

Bratislava 28. októbra (TASR) – Zástupcovia Slovenskej akademickej asociácie pre medzinárodnú spoluprácu (SAAIC) – Národnej agentúry programu Erasmus+ pre vzdelávanie a odbornú prípravu a zástupca Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVŠ) SR dnes slávnostne odovzdali v Bratislave ocenenia Značka ECTS a Značka DS štyrom vysokým školám na Slovensku. TASR informovala Katarína Šmálová zo SAAIC.

Tieto čestné ocenenia udeľuje Európska komisia (EK) každoročne vysokým školám v Európe, ktoré správne a v plnom rozsahu uplatňujú dva nástroje bolonského procesu, a to Európsky systém prenosu a akumulácie kreditov (ECTS) a Dodatok k diplomu (DS). „Ich získaním dávajú naše vysoké školy signál, že na Slovensku máme kvalitné vysokoškolské vzdelávanie, sme dobre pripravení na medzinárodnú spoluprácu a záleží nám na uplatnení absolventov na trhu práce po ukončení štúdia,“ povedala Šmálová.

Značku ECTS získali Trnavská univerzita v Trnave a Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre, držiteľmi Značky DS sa stali Prešovská univerzita v Prešove, Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre, Slovenská technická univerzita v Bratislave a Trnavská univerzita v Trnave.

Už v roku 2010 získala svoju prvú Značku ECTS Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre, v roku 2012 Slovenská technická univerzita v Bratislave a Značku DS získala v roku 2012 Vysoká škola manažmentu v Trenčíne.

gru gl