Španielsko v plameňoch

 

Krátka správa

Bulharský premiér Sergej Stanišev je optimista. Aj napriek upozorneniu, ktoré dostalo Bulharsko od EÚ, že ak nepreukáže jasný pokrok v boji s organizovaným zločinom a korupciou, bude jeho vstup do Únie odložený o jeden rok. Stanišev odmietol obavy prameniace z upozornenia a povedal, že jeho krajina sa plnohodnotným členom EÚ stane k 1. januáru 2007.

Európa má podľa slov jordánskeho kráľa Abdulláha II. rozhodujúcu úlohu pri riešení konfliktu medzi Izraelom a Libanonom. Abdulláh to povedal na stretnutí s fínskou prezidentkou Tarjou Halonenovou. Tá uviedla, že EÚ je pripravená a ochotná pomôcť. Šéf európskej diplomacie Javier Solana sa cez víkend opäť chystá na Blízky východ, aby diskutoval o možných spôsoboch nastolenia mieru v krízou zmietanej oblasti.

Podľa prieskumu švajčiarskej banky sú najdrahšími mestami sveta Oslo a Londýn. Za nimi nasledujú ďalšie dve európske mestá – Kodaň a Zürich a päticu najdrahších miest uzatvára japonská metropola Tokio. Prieskum UBS vychádzal z porovnávania cien a zárobkov v 71 krajinách sveta.