Štátny tajomník P. Burian na mimoriadnom zasadnutí Rady EÚ pre zahraničné veci

Bratislava 14. augusta (TASR) – Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Peter Burian sa zajtra (15. augusta 2014) zúčastní mimoriadneho zasadnutia Rady EÚ pre zahraničné veci v Bruseli.

Zasadnutie zvolala vysoká predstaviteľka pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Catherine Ashtonová k aktuálnym krízam v južnom a východnom susedstve únie.

Rada bude rokovať o politickej, bezpečnostnej a humanitárnej situácii v Iraku, aj s ohľadom na postup tzv. Islamského štátu a o možných krokoch EÚ s cieľom prispieť k stabilizácii krajiny. Predmetom diskusie bude aj vývoj v pásme Gazy a v Líbyi.

V druhej časti rokovania sa bude rada venovať posledným udalostiam na Ukrajine a vývoju bezpečnostnej a humanitárnej situácie na východe krajiny. Rada sa bude tiež zaoberať prijatými sankčnými opatreniami EÚ a protiopatreniami Ruskej federácie ako aj energetickými aspektmi vzťahov medzi EÚ, Ukrajinou a Ruskom.

Rada prijme závery k situácii v Iraku, pásmu Gazy, Líbyi a Ukrajine.

Informácie poskytol Tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky.

Upozornenie: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. V zmysle § 5, ods. 2 zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve TASR nezodpovedá za obsah týchto informácií. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.

er