Štvrtým europoslancom podozrivým z korupcie je španielsky ľudovec Bidegain

Londýn 27. marca (TASR) – Španielsky europoslanec Pablo Zalba Bidegain sa ako štvrtý člen kontinentálneho zákonodarného zboru po Ernstovi Strasserovi z Rakúska, Zoranovi Thalerovi zo Slovinska a Adrianovi Severinovi z Rumunska ocitol v podozrení z korupcie.

Ako vyplýva z dnešných informácií britského nedeľníka The Sunday Times, reportéri periodika, vydávajúci sa za lobistov, Španiela nasnímali utajenou kamerou, ako im po stretnutí, na ktorom sa hovorilo aj o zaplatení tejto služby, prisľúbil pomoc pri presadení legislatívnych zmien.

Tridsaťšesťročný poslanec opozičných španielskych ľudovcov bol jedným z celkove 14 europoslancov, ktorých si novinári v priebehu zimných mesiacov vybrali pri snahe otestovať si ich podplatiteľnosť.

Politikovi z Pamplony zrejme nepridá na kredite, že v uplynulom mesiaci predložil v EP podľa spomínaného periodika pozmeňovací návrh s precízne tým textom, ktorí mu napísali investigatívni novinári vydávajúci sa za lobistov. Ozývajú sa už prvé hlasy jeho kolegov volajúce po Španielovej rezignácii na mandát europoslanca.

Zdroj: APA

5 le