Tusk: Nemám ambície odísť do Bruselu, doma mám ešte mnoho práce

Varšava 21. decembra (TASR) – Poľský premiér Donald Tusk dementoval vo vysielaní spravodajskej televízie TVN24 špekulácie o tom, že by chcel byť vo voľbách do Európskeho parlamentu 2014 volebným lídrom Európskej ľudovej strany (EĽS).

„Mám pocit, že mám vo vlasti ešte mnoho práce pred sebou,“ formuloval v piatok predseda poľskej vlády a dodal, že nemá ambície odísť do Bruselu.

Výsledky volieb do Európskeho parlamentu sa v zmysle Lisabonskej zmluvy musia zohľadniť pri menovaní budúceho predsedu Európskej komisie.

O údajnom zvažovaní Donalda Tuska v súvislosti s hľadaním vhodnej osobnosti na post lídra európskych ľudovcov informoval v uplynulých dňoch v internetovom vydaní nemecký spravodajský týždenník Der Spiegel. Podľa rovnakého zdroja chcela nemecká kancelárka Angela Merkelová s poľským premiérom o tom hovoriť počas uplynulého summitu Európskej únie v Bruseli. Za možného favorita na post lídra EĽS v blížiacich sa voľbách do EP považuje periodikum dlhoročného, medzičasom bývalého luxemburského premiéra Jeana-Clauda Junckera.

12 le