ÚV SR: Road show 2014 sa presunie na východné a stredné Slovensko

Bratislava 26. septembra (TASR) – Informatívna Road show 2014 s názvom Eurofondy a moje mesto, ktorú pripravil pre študentov stredných a stredných odborných škôl Úrad vlády SR, zavíta na budúci týždeň na stredné školy v Prešove a Košiciach a neskôr aj do Banskej Bystrice a Žiliny. Doteraz sa na road show zúčastnilo už vyše 180 študentov, ktorí zvládali aj vstupné testy o Európskej únii a zapájali sa do diskusie.

Ako informoval tlačový odbor ÚV, študentov zaujímala predovšetkým jednotná mena a možnosti cestovania. Najvášnivejšie diskusie sa však rozpútali o súčasnej vojne na Ukrajine, postavení Ruska a vzťahu Európskej únie k obom týmto krajinám.

Študenti tretích ročníkov stredných škôl sa v rámci Road show 2014 môžu otestovať vo svojich vedomostiach o Európskej únii do 16. októbra 2014. Zároveň sa na tému eurofondov a ich prínosu pre svoje mesto môžu vyjadriť v slohovej práci. Autori 20 najlepších slohových prác dostanú vecné ceny, napríklad tablet, mobilné telefóny či digitálne fotoaparáty. Odborná komisia začne slohové práce hodnotiť po 10. októbri.

Študentské práce budú zverejnené na portáli www.nsrr.sk, ako aj v špecializovanom časopise Eurokompas.

Road show 2014, ktorej základnou myšlienkou je zviditeľnenie finančnej pomoci EÚ prostredníctvom originálneho pohľadu mladých ľudí, sa začala 16. septembra v Bratislave a pokračovala v Nitre, Trenčíne a Trnave. Úrad vlády SR pripravil podujatie v spolupráci s kanceláriou Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku ako súčasť osláv 10. výročia vstupu Slovenskej republiky do EÚ.

TASR informoval tlačový odbor ÚV SR.

em ed