Uzná Hamas Izrael?

Krátka správa

Týmto by splnila jednu z hlavných podmienok pre začatie dialógu so Západom, čo by znamenalo aj väčšie financie kontrolovateľné vládnym hnutím.

Nové predpisy Európskej únie, ktoré vojdú do platnosti 1. júla, strpčia zamestnávateľom život. Podľa nich by napríklad mali mať ľudia pracujúci s počítačom po štyroch hodinách nepretržitej práce od monitoru nachvíľu pokoj. Zložité bude najmä dodržiavanie tohto predpisu kontrolovať. Iné nariadenia zas presne určujú počet WC na pracovisku, či presné rozmery stolov. Najväčší problém s dodržiavaním nových predpisov budú mať menšie firmy.

Pred Európsky súd pre ľudské práva sa dostala aj sťažnosť Dany Kontrovej, ktorej na Silvestra 2003 manžel zabil obe deti a sám spáchal samovraždu. Matka viní políciu, ktorá napriek viacnásobným varovaniam nezakročila, a keď sa nedovolala spravodlivosti na slovenských súdoch, rozhodla sa sťažovať až v Štrasburgu. Ten rozhodol o prijateľnosti prípadu, vyšetrovanie teda môže začať a verdikt bude zrejme stáť našu republiku nemalé peniaze.