V utorok v Bratislave odštartuje ekonomická konferencia Tatra Summit 2014

Bratislava 10. novembra (TASR) – Nové investície, ekonomický rast a budúcnosť Európskej únie. To budú kľúčové témy Tatra Summitu, ktorý v Bratislave odštartuje už v utorok 11. novembra a potrvá až do štvrtka 13. novembra.

Na jednej z najväčších ekonomických konferencií v strednej Európe sa zúčastní viac ako 300 účastníkov. Medzi rečníkmi nebudú chýbať podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič, slovenský premiér Robert Fico, ako aj ministri financií Slovenska, Česka a Rumunska Peter Kažimír, Andrej Babiš a Ioana Petrescuová.

Podnikateľskú sféru budú zastupovať napríklad šéf košického U.S. Steelu George F. Babcoke, Daniel Křetínský z Energetického a průmyslového holdingu, či Oszkár Világi zo Slovnaftu.

Organizátorom Tatra Summitu je Centrum pre európske záležitosti, člen Stredoeurópskej strategickej rady, v spolupráci s Ministerstvom financií SR a bruselským think tankom Bruegel.

Súčasťou podujatia bude prvýkrát aj Tatra Summit Investičné fórum. Konferencia má ambíciu stať sa ekonomickou verziou konferencie GLOBSEC, ktorú tiež organizuje Stredoeurópska strategická rada.

mst pop