VÚB je podľa The Banker najlepšia slovenská banka

VÚB banka získala prestížnu medzinárodnú cenu – „Bank of the Year in Slovakia“ od renomovaného časopisu The Banker. Je to už tretí úspech v poradí po tom, čo sa nedávno stala Bankou roka podľa časopisu Trend a získala cenenie Euromoney Awards for Excellence, ktoré udeľujú novinári a odborníci z britského magazínu Euromoney.

„Táto cena iba potvrdzuje, že naše výsledky nie sú náhodné. Získať toľko významných ocenení najmä v čase krízy je pre každú banku obrovskou podporou a zároveň motiváciou. Dlhodobo pracujeme na zlepšovaní procesov a služieb a to sa odráža aj na našich výsledkoch,“ povedal Ignacio Jaquotot, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva VÚB banky.

Okrem toho sa VÚB stala aj najúspešnejšou bankou v súťaži Zlatá minca 2009, v ktorej 58 odborníkov z radov ekonomických novinárov, zástupcov maklérskych spoločností, vysokých škôl, výskumných spoločností a profesných asociácií hodnotilo produkty finančných inštitúcií. Z celkového počtu deviatich kategórií bankových produktov, získala VÚB päť zlatých, tri strieborné a jednu bronzovú mincu. Ocenené boli aj produkty spoločností VÚB Asset Management, VÚB Leasing a Consumer Finance Holding, ktoré patria do skupiny VÚB.

„Ocenenia, ktoré sme tento rok získali nás utvrdzujú v tom, že sme na dobrej ceste k zvyšovaniu spokojnosti a lojality našich klientov a tak aj k naplneniu našej vízie, aby nás klienti vnímali ako najlepšiu banku na Slovensku,“ povedal Ignacio Jaquotot.

Časopis The Banker udeľuje cenu „Bank of the Year“ každý rok. Ide o jedno z najprestížnejších svetových médií z oblasti bankovníctva a financií. Od roku 1996 ho vydáva Financial Times Business. Zakladateľom časopisu The Banker bol bývalý šéfredaktor Financial Times Brendan Bracken. Mesačník prináša pravidelne najdôležitejšie správy z oblasti retailového a firemného bankovníctva, informuje o technologickom rozvoji, produktových inováciách, vývoji softvéru, uvádza profily jednotlivých krajín a komentáre a názory medzinárodne uznávaných expertov. Titul „Bank of the Year in Slovakia“, udelil VÚB banke už dva krát v rokoch 2004 a 2006.