Žiadny eurokomisár nepocestuje na futbalové Euro 2012 na Ukrajinu

Kyjev 3. mája (TASR) – Žiadny z eurokomisárov sa nezúčastní na futbalovom Eure 2012 na Ukrajine, signalizovala dnes misia Európskej únie v Kyjeve.

Podľa nej prostredníctvom jednej zo sociálnych sietí nepomýšľa na cestu na Ukrajinu ani predseda Európskej komisie José Manuel Barroso, ktorý odmietnutie pozvania na Euro 2012 zdôvodnil zaneprázdnenosťou v dôsledku nabitého programu.

Práve on mal túto tému predniesť na stredajšom jubilejnom dvojtisícom zasadaní EK v Bruseli, pričom všetci eurokomisári zaujali zhodný postoj.

Všeobecne sa v západných médiách hovorí a píše o tom, že ide o protestnú reakciu na prístup ukrajinských úradov k väznenej expremiérke Julii Tymošenkovej.

Ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí považuje bojkot európskeho futbalového šampionátu zo strany predstaviteľov EÚ za deštruktívny pokus o politizáciu športu.

Považujeme za deštruktívne pokusy, cieľom ktorých je politizácia športových udalostí, ktoré od pradávna zohrávali významnú úlohu pri zlepšovaní porozumenia medzi národmi, konštatuje sa v dnešnom vyhlásení ukrajinského rezortu diplomacie.

6 le hy