PMI medzi top 100 žiadateľmi o patenty

Komerčný obsah

  • PMI je jedinou tabakovou spoločnosťou v rebríčku top 100 žiadateľov o patenty Európskeho patentového úradu.
  • Spoločnosť má portfólio s viac ako 1 800 udelenými patentmi a takmer 4 000 uverejnenými patentovými prihláškami súvisiacimi s  duševným vlastníctvom vytvoreným pri vývoji svojich bezdymových produktov.
  • Ambíciou PMI je vytvoriť, posudzovať a uvádzať na trh produkty, ktoré majú potenciál prezentovať menšie riziko v porovnaní s pokračovaním vo fajčení, a ktoré budú v konečnom dôsledku prospešné pre fajčiarov, verejné zdravie a spoločnosť ako celok.
  • Veda a inovácie sú kľúčom k vytváraniu budúcnosti bez dymu.

Lausanne (Marec, 07, 2017) – Európsky Patentový úrad (EPO) dnes vydal svoju Výročnú správu, v ktorej uviedol aj rebríček top 100 žiadateľov o patenty za rok 2016. Medzi nimi sa nachádzala aj spoločnosť Philip Morris International Inc. (“PMI“) (NYSE/Euronext Paris: PM), a to na 63. mieste. PMI je jedinou tabakovou spoločnosťou v tomto rebríčku.

PMI sa zaväzuje k vytváraniu budúcnosti bez dymu, kedy nové produkty, pri ktorých nedochádza k horeniu, nahradia cigarety, a to v prospech fajčiarov, verejného zdravia a spoločnosti ako celku.

Patentové portfólio spoločnosti PMI obsahuje viac ako 1 800 udelených patentov a viac ako 4 000 žiadostí čakajúcich na potvrdenie duševného vlastníctva vzniknutého pri vývoji vlastných bezdymových produktov. Obsahujú široký rozsah inovácií, ako napríklad technológie na precízne zahrievanie tabaku namiesto jeho horenia, nové spôsoby zahrievania tekutiny (liquidu) v e-cigarete a nové výrobné procesy.

Michele Cattoni, Viceprezident PMI pre technológie a výrobu bezdymových produktov povedal: „Vývoj v oblasti vedy a techniky je kľúčom k nášmu záväzku poskytnúť všetkým dospelým fajčiarom sortiment lepších alternatív voči cigaretám. Naši vedci vyvíjajú nové spôsoby, ako zabezpečiť uspokojujúci zážitok pre fajčiarov bez potreby horenia tabaku. Naše patenty sú hmatateľným dôkazom nášho pokroku smerom k budúcnosti bez dymu, kedy budú cigarety nahradené bezdymovými produktami.“

Od roku 2008 spoločnosť PMI zamestnáva vyše 400 vedcov a expertov a investovala viac ako 3 miliardy USD do výskumu, vývoja a vedeckého testovania bezdymových produktov. Spoločnosť otvorene zdieľa svoju metodológiu výskumu a jeho výsledky pre revíziu a overovanie tretími stranami. Všetky tieto informácie sú dostupné na stránke PMIScience.com.

Všetok doterajší výskum najpokrokovejšieho bezdymového produktu, IQOS, jasne naznačuje, že s najväčšou pravdepodobnosťou predstavuje tento produkt znížené riziko oproti pokračovaniu vo fajčení. Viac ako 1,4 milióna fajčiarov už na tento produkt prešlo.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tom , ako PMI pracuje na budúcnosti bez dymu, navštívte prosím firemnú stránku na adrese www.pmi.com.

 

Zdroj: Philip Morris International