Vo Farageovej strane sa strhla hádka o nástupníctvo

Hádka sa zvrhla. FOTO-ITV.COM

Britský poslanec Európskeho parlamentu Steven Woolfe počas stretnutia so straníckymi kolegami v Štrasburgu omdlel a odviezli ho do nemocnice.

Informovala o tom britská televízia BBC s tým, že zdravotný stav europoslanca je vážny. Ako však napísal portál EurActiv.com, neskôr sa ukázalo, že Woolfe nie je vážne zranený.

Boj o nástupníctvo v UKIP

Woolfe omdlel ráno na stretnutí s europoslancami zo Strany nezávislosti Spojeného kráľovstva (UKIP), kde údajne došlo k hádke. Britský europoslanec dnes dovŕšil 49 rokov, ale namiesto osláv ho sanitka odviezla do štrasburskej nemocnice.

Agentúra AP predtým uviedla, že Woolfe sa pravdepodobne pobil s jedným z kolegov a do nemocnice ho previezli s podozrením na krvácanie do mozgu.

Woolfe v stredu vyhlásil, že sa bude uchádzať o funkciu predsedu strany UKIP. Ten istý deň z funkcie odstúpila Diane Jamesová, ktorá stála na čele strany len 18 dní.

Farageov spojenec

Bývalý predseda UKIP Nigel Farage v stredu oznámil, že o návrate na post lídra neuvažuje, ale sľúbil, že stranu dočasne povedie, kým nebude zvolený nový predseda.Funkcie sa vzdal po referende, v ktorom britskí voliči podporili odchod Spojeného kráľovstva z Európskej únie.

Woolfe je pokladaný za blízkeho spojenca zakladateľa strany UKIP Nigela Faragea a po jeho odchode z čela strany bol považovaný za jedného z horúcich kandidátov na tento post.

Augustovej voľby šéfa strany sa však napokon nezúčastnil, pretože o niekoľko minút zmeškal termín podania prihlášky.