Slovenskí europoslanci z hľadiska práce na pozmeňovákoch (INFOGRAFIKA)

Slovenské delegácie patria v svojich politických rodinách medzi najaktívnejšie a najviac prepojené. Ukazujú to dáta mapujúce prácu na pozmeňovacích návrhoch. Najprepojenejším poslancom z 705 členného Európskeho parlamentu je Slovák Martin Hojsík.

Infografika vychádza z „Eulytix Annual Report – European Parliament 2019-2020“ od think-tanku Eulytix. Štúdia analyzuje verejne prístupné dáta o sponzorstve pozmeňovacích návrhov k dokumentom prerokovávaným v Európskom parlamente („pozmeňovákov“) za obdobie jún 2019 až august 2020.

Práca a predkladanie týchto návrhov je to len jeden z aspektov práce europoslanca a určite neposkytuje kompletnú informáciu o ich pôsobení, či aktivite.

Pozmeňovák môže europoslanec predkladať samostatne (sponzorstvo) alebo spolu s ďalšími europoslancami (spolu-sponzorstvo).

V prvom prípade ide o individuálnu legislatívu aktivitu, kde znenie návrhu a administratíva okolo padá na plecia konkrétneho poslanca, kým v druhom prípade je táto práca rozložená a odráža skôr „prepojenosť“ poslanca medzi svojimi kolegami. Dáta tento rozdiel zohľadňujú len čiastočne.

Slovenskí europoslanci dávali veľa pozmeňovacích návrhov, najviac riešili lesy

Prepočítané na jedného poslanca, dávala v prvom roku nového europarlamentu slovenská delegácia najviac pozmeňovácích návrhov. Štatistiku pritom kazia poslanci ĽSNS, ktorí nevykazujú takmer žiadnu aktivitu.

 

 

Celú analýzu Eulytix si môžete stiahnuť na tomto linku.

Partner

Legitimate, Effective and Visible European integration - LovEU

Sledujte

Legitimate, Effective and Visible European integration - LovEU

Aktuálne informácie

Obsahový partner