Európska debata: Harabin by zrušil sankcie voči Rusku, jadro EÚ je podľa Mistríka len „Ficova póza“

Európska debata prezidentských kandidátov, 7.2, Nová Cvernovka [EURACTIV Slovensko / Štefan Bako]

Mistrík, Šefčovič a Harabin sa zhodujú, že Slovensko má byť súčasťou Európskej únie, na členstvo v európskom jadre sa však každý pozerá inak.

Aké je postavenie Slovenska v medzinárodných vzťahoch, ako by sme sa mali postaviť k situácii vo Venezuele a patríme do jadra Európskej únie?  Aj na tieto otázky odpovedali traja aktuálne najsilnejší prezidentskí kandidáti v európskej debate Euractivu a Denníka N Robert Mistrík, Maroš Šefčovič a Štefan Harabin.

Slovensko patrí do EÚ

Všetci traja diskutujúci kandidáti sa zhodli na tom, že Slovensko má byť súčasťou Európskej únie aj naďalej. Podľa Maroša Šefčoviča sa Slovensko nikdy v rámci dejín nemalo lepšie ako teraz, keď sme súčasťou Európskej únie.

„Pre Slovensko neexistuje lepšia alternatíva ako členstvo v Európskej únii,“ povedal Mistrík s tým, že sa musíme zlepšiť v účasti v Rade Európy. Aj podľa Harabina by malo Slovensko v Európskej únii určite zotrvať, no malo by zmeniť svoje postavenie, ktoré v súčasnosti považuje za „hanebné“ – slovenskí politici podľa neho prijímajú „diktatúru príkazov a zákazov z Bruselu“.

Celý článok na stránkach Denníka N

Záznam diskusie:

Naživo: Európska debata prezidentských kandidátov

Sledujte živý prenos z diskusie troch najsilnejších kandidátov na prezidenta SR.